możliwości

SMS z Internetu

Pisanie i odbieranie SMS w Internecie?
To bardzo łatwe. Wystarczy, że skorzystasz z usługi SMS z Internetu

Co oferuje usługa SMS z Internetu?

 • możesz wysyłać SMS-y do Użytkowników Orange;
 • skrzynkę odbiorczą zapisującą odpowiedzi na wiadomości SMS wysyłane przez Ciebie z Internetu przez 24 godziny od Twojej ostatniej wysyłki;
 • powiadomienia o nowej wiadomości wysłanej do Ciebie na skrzynkę odbiorczą;
 • możliwość przejrzenia całej dotychczasowej korespondencji wysyłanej z Internetu i otrzymywanej na skrzynkę odbiorczą;
 • możliwość otrzymywania kopii wiadomości przychodzących do skrzynki odbiorczej na:
  • e-mail;
  • telefon komórkowy;
  • email i telefon komórkowy;


Jak to działa...

Wysyłanie

Po wysłaniu SMSa zostaje utworzona Twoja tymczasowa, SMSowa skrzynka odbiorcza. W skrzynce tej będą zapisywane odpowiedzi na wiadomości SMS wysłane z Internetu. Co kilka minut skrzynka sprawdza czy dotarła do Ciebie jakaś nowa wiadomość. Możesz również samemu sprawdzić czy otrzymałeś nowe wiadomości wciskając przycisk odbierz na stronie usługi SMS z Internetu https://sms.orange.pl/

Odbieranie i odpowiadanie

Odbiorca wiadomości może odpowiedzieć na SMS-a z Internetu przy użyciu opcji Odpowiedz w swoim telefonie komórkowym.

Abyś mógł odczytać jego odpowiedź, Twoja skrzynka odbiorcza musi być WAŻNA. Skrzynka odbiorcza jest ważna przez 24 godziny od momentu wysłania przez Ciebie ostatniego SMS-a lub otrzymania ostatniej odpowiedzi. Po utracie ważności skrzynka zostanie skasowana i jej zawartość zostanie usunięta. Po wysłaniu pierwszej wiadomości SMS skrzynka zostaje automatycznie zapisana. Dzięki temu po ponownym otwarciu przeglądarki internetowej będziesz mógł odczytać oczekujące na Ciebie wiadomości.

Uwaga! Aby odczytywać wiadomości Twoja skrzynka musi być nadal WAŻNA. Możesz więc zamknąć przeglądarkę internetową, odejść od komputera i zająć się czymś innym. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku inna osoba mająca dostęp do Twojego komputera będzie mogła odczytać wiadomości przeznaczone dla Ciebie. Jeśli korzystasz z usługi SMS z Internetu w miejscach publicznych np. w kawiarence internetowej, to pamiętaj aby na koniec usunąć skrzynkę.

Otrzymywanie wiadomości do Twojej skrzynki odbiorczej, gdy nie korzystasz z przeglądarki internetowej

Po wysłaniu wiadomości SMS wpisz w odpowiednie pola swój adres e-mail lub numer telefonu komórkowego lub skorzystaj z obu możliwości. Dzięki temu, gdy na skrzynkę odbiorczą przyjdzie do Ciebie nowa wiadomość, jej kopia zostanie wysłana na wpisany adres e-mail lub zostanie wysłana SMS-em na Twój telefon komórkowy. Możesz też otrzymać powiadomienia na email i telefon komórkowy jednocześnie jeśli wpisałeś obie informacje.

Na taką wiadomość możesz odpowiedzieć wyłącznie po wejściu na stronę https://sms.orange.pl/

Zlecenie wysyłania kopii wiadomości na wskazany adres e-mail, numer telefonu komórkowego powoduje, iż w okresie 24 godzin od chwili zlecenia wysyłania kopii tych wiadomości możliwe jest ich odczytywanie w Internecie nawet po wielokrotnym zamknięciu przeglądarki internetowej.

Do kopii wiadomości przesłanej za pomocą e-maila jest dołączany tekst reklamowy. Kopia wiadomości na telefon komórkowy może zostać przesłana tylko i wyłącznie do Użytkowników usługi SMS z Internetu.

Ustawienie usługi SMS z Internetu

Wyślij SMS o treści INTERNET pod numer 102.

Jeśli masz aktywną usługę SMS z Internetu, a nie chcesz chwilowo otrzymywać SMSów na skrzynkę odbiorczą, wyślij SMS o treści NIE pod numer 102.

Chcąc wysłać SMSa z telefonu Orange na dowolne konto e-mail, należy wysłać SMSa pod numer 102, wg wzoru:

<adres e-mailowy><spacja><treść wiadomości>

Opłaty

Wysyłanie SMS-ów z Internetu do telefonu komórkowego jest bezpłatne.

SMS-y wysyłane z telefonu do Internetu są objęte opłatą jak za każdy zwykły SMS wysłany z telefonu komórkowego Orange.

Regulamin usługi SMS z Internetu
Masz nową wiadomość
OD